Tarsus Gezilecek Yerler

Tarsus Gezilecek Yerler-Tarsus Yapılacak Şeyler-Tarsus Gezi Rehberi

Tarsus Gezilecek Yerler yazımızda Tarsus'ta Yapılacak Şeyler, Tarsus Gezi Rehberi, Tarsus Şelalesi, Tarsus Görülecek Yerler, Tarsus Tarihi Yerleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Tarsus gezilecek yerler - Tarsus'ta nereler gezilir? - Tarsus'ta neler yapılır? - Tarsus'ta görmeden dönmemeniz gereken yerler

Bir çok Anadolu şehrinden daha büyük olan Tarsus; Mersin'in bir ilçesi. 8000 yıllık bir geçmişe sahip olan Tarsus adını kent Tanrısı Sandon’dan almış.

Tarsus’ta gezilmesi ve görülmesi gereken yerler çok fazla olmasına rağmen turizm konusunda hak ettiği ilgiyi pek göremiyor. Bu güzel ve tarihi şehrimiz hakkında buraya gelmeden önce benim de fazla bilgim yoktu. Tarsus’ta gezmeye başlayınca çok şaşırdığımı ve tarihi geçmişine hayran kaldığımı söylemeliyim.

Tarsus gezimizi organize eden ve her konuda bize destek ve yardımcı olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gezgin Dünyası ve Yolda Olmak - Kemal Kaya'ya çok teşekkür ederiz.

Tarsus yapılacak Şeyler - Tarsus gezi Rehberi - Tarsus gezilecek ve görülecek yerleri

Tarsus Kırkkaşık Bedesteni - Tarsus'ta yapılmadan dönülmemesi gerekenler neler?

Tarsus Gezilecek Yerler arasında ilk sıralarda olan Kırkkaşık Bedesteni tarihi ve gizemli havası ile Tarsus'un en güzel çarşılarından biridir.

Kırkkaşık Bedesteni, Ramazanoğulları tarafından Medrese olarak 1579 yılında yapılmış. Şu anda dükkan olarak kullanılan odalar, o tarihlerde ders anlatılan bölümlermiş. Medrese, daha sonra aşevine dönüştürülmüş. Aşevi zamanında pilav pişirilip 40 kaşık ile servis edilirmiş. Toplam 7 kubbesi olan çarşıda kubbelerin etrafına kaşık figürleri varmış. Kaşık figürlerini görenler burada karınlarını doyuracaklarını anlarmış. Günümüzde kubbelerin etrafında bu figürler bulunmuyor.

Tarsus Kırkkaşık Bedesteni Nerede? Tarsus Kırkkaşık Bedesteni'ne Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Kırkkaşık Bedesteni'nin yerini aşağıda görebilirsiniz.

Kırkkaşık Bedesteni'ni Haritada Görün
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Görülecek Yerler
Tarsus Görülecek Yerler
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler

Tarsus Aziz Paul Kilisesi - Tarsus gezilecek noktalar - Tarsus'ta mutlaka görülmesi gereken yerler

Hz. İsa'nın havarilerinden biri olan Aziz Paul bazı kaynaklarda Tarsus'lu olarak geçer. Aslında Dünya'da başka yerlerde de Aziz Paul Kilisesi var ama yaşadığı yer olan Tarsus'ta da onun adına yapılmış bir kilise bulunuyor. 19. yüzyılda yapılan kilise bugün yalnızca özel günlerde kullanılıyor.

Aziz Paul, Hz. İsa’dan sonra Hristiyanlık tarihinde en önemli kişidir. İsa’nın Allah’ın oğlu olduğu inancı onun tarafından getirilmiştir.

Tarsus Aziz Paul Kilisesi Nerede? Tarsus Aziz Paul Kilisesi'ne Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Aziz Paul Kilisesi'nin yerini aşağıda görebilirsiniz.

Aziz Paul Kilises'ni Haritada Görün
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler

Tarsus Aziz Paul Kuyusu - Tarsus gezi ve seyahat rehberi - Tarsus gezisi

Aziz Paul, Yeni Ahit’te (İncil) önemli bir yere sahiptir. İncil’de onun tarafından yazılmış 14 mektuptan oluşan bir bölüm (Pavlus’un mektupları) bulunur. Tarsus’ta evinin bahçesinde bulunan su kuyusu Hristiyanlar tarafından kutsal ve şifalı olarak kabul edilir. Kudüs’e hacı olmaya giden Hristiyanlar Tarsus’a uğrayıp bu kuyudan su içerler. Tarsus Gezilecek Yerler arasında olan kuyunun suyu yaz ve kış hiç eksik olmaz.

Aziz Paul, M.S. 1. yüzyılda yaşamış.  Yahudi olarak Dünya’ya gelmiş. Şam’a yolculuk yaparken kör olmuş. Mucizevi bir şekilde tekrar görmeye başlamış. Hz. İsa’nın kendisine göründüğünü ve şifa verdiğini, bu şekilde tekrar görme yeteneğini kazandığını söylemiş. Bu şekilde Hristiyan olmuş ve ölünceye kadar misyonerlik yapmış. Roma’da kafası kesilerek idam edilmiş.

Tarsus Aziz Paul Kuyusu Nerede? Tarsus Aziz Paul Kuyusu'na Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Aziz Paul Kuyusu'nun yerini aşağıda görebilirsiniz.

Aziz Paul Kuyusu'nu Haritada Görün
Tarsus Görülecek Yerler
Tarsus Görülecek Yerler

Tarsus Danyal Peygamber Camii - Tarsus gezisi - Tarsus seyahat önerileri

Daniel Peygamber M.Ö. 6. yüzyılda yaşamış. Hikayeye göre Babil Kralı rüyasında İsrailoğullarından bir kişinin kendi tahtını ele geçirdiğini görmüş. Rüyadan sonra doğan bütün erkek çocuklarının öldürülmesini emretmiş. Daniel Peygamber doğduktan sonra, ailesi tarafından bir mağaraya bırakılmış. Bir şekilde hayatta kalmayı başaran Daniel Peygamber’in bulunduğu yerde bolluk ve bereket olurmuş.

Tarsus’ta o dönemlerde büyük bir kıtlık baş göstermiş. Daniel Peygamber, Tarsus’a davet edilmiş. Onun gelmesiyle birlikte kıtlık sona ermiş. Bolluk gelmiş. Tarsus halkı Daniel Peygamberi Babil’e geri göndermemiş. Bugün Daniel Peygamber Camii’nin bulunduğu yere gömülmüş. Tarsus Gezilecek Yerler arasında olan Daniel Peygamber Camii 19. yüzyılda yapılmış. Cami'nin çevresinde kalıntılar da bulunmuş. Buraya girdiğinizde hem camiyi, hem de kalıntıları görebilirsiniz. 

Tarsus Danyal Peygamber Camii Nerede? Tarsus Danyal Peygamber Camii'ne Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Danyal Peygamber Camii'nin yerini aşağıda görebilirsiniz.

Danyal Peygamber Camii'ni Haritada Görün
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Görülecek Yerler
Tarsus Görülecek Yerler

Tarsus Kleopatra Kapısı (Deniz Kapısı) - Tarsus gezi notları - Tarsus gezilecek yerler

Tarsus’ta, Bizans döneminde surlar varmış. Surların 3 kapısı bulunurmuş. Dağ Kapısı, Adana Kapısı ve Deniz Kapısı. Mısırlı İbrahim Paşa 1835 yılında surları yıktırmış. Geriye yalnızca bu kapı kalmış.

Aslında tarihte 13 tane kraliçe Kleopatra var ama en çok bilineni VII. Kleopatra.

Mısır Prensesi olarak Dünya’ya gelen Kleopatra çok iyi eğitim almış. 7 dili konuşup yazabiliyormuş. Mısır Kraliçesi olduktan sonra ülkesini daha da büyütüp zenginleştirmek için Roma İmparatoru Sezar ile yakınlık kurmak istemiş.

Efsaneye göre kendini bir kilime sardırarak gizlice Sezar’ın yanına kadar yaklaşmış. İmparator Sezar, Kleopatra’nın güzelliğinden, cesaretinden ve zekasından çok etkilenmiş.

VII. Kleopatra ünlü Roma İmparatoru Sezar’ın eşi olmuş. Sezar’dan bir de oğlu olmuş. İmparator Sezar’ın ölümünden sonra ülke ikiye ayrılmış. Bir bölümünü Sezar’ın yeğeni, diğer bölümünü Sezar’ın Generali Antonius idare etmiş. General Antonius, Kleopatra’ya çok aşık olmuş.

Mısır Kraliçesi VII. Kleopatra sevgilisi Romalı General Antonius ile birlikte bir süre Tarsus’ta yaşamış. İki de kızları olmuş.

O dönemde Akdeniz, Tarsus’a kadar uzanırmış ve Kleopatra Kapısı; Deniz Kapısı olarak kullanılırmış. Gemi yoluyla gelenler Tarsus’a bu kapıdan girerlermiş.

Tarsus Gezilecek Yerler arasında olan Kleopatra Kapısı‘nı buraya gelirseniz mutlaka ziyaret edin.

Tarsus Kleopatra Kapısı Nerede? Tarsus Kleopatra Kapısı'na Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Kleopatra Kapısı'nın yerini aşağıda görebilirsiniz.

Kleopatra Kapısı'nı Haritada Görün
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler

Tarsus Şahmeran Hamamı - Tarsus gezilecek yerler - Tarsus gezilecek noktalar

Şahmeran ile ilgili Tarsus şehrinde bir çok efsane anlatılır. Hepsinin ortak noktası ise Şahmeran’ın sonunda öldürülmesidir.

Şahmeran veya Şahmaran; Kralların Şahı anlamına geliyor.

Bir efsaneye göre Şahmeran, Tarsus yakınlarında bir kalede yılanlarla birlikte yaşamaktadır. Kafası insan şeklinde, gövdesi ise yılan şeklinde olan Şahmeran yılanların şahıdır. Tarsus Beyi’nin kızına aşık olan Şahmeran kızı babasından ister. Babası kızının Şahmeran ile evlenmesine izin vermez. Kız bir gün yıkanmak için hamama gider. Şahmeran bu sırada kızı kaçırmaya çalışır. Bunu duyan Tarsus Beyi, Şahmeran’ı orada öldürür. Tarsus halkı ise Şahmeran’ın yılanları tarafından zehirlenir.

Başka bir efsaneye göre ise Tarsus’ta Camsab adında biri yaşamaktadır. Odunculukla uğraşan Camsab ve arkadaşları bir gün ormanda çok şiddetli bir yağmura yakalanırlar ve gördükleri bir mağaraya sığınırlar. Mağarada bir kuyu görüp içinde ne olduğunu merak ederler. Kontrol etmesi için, Camsab’ı kuyuya indirmeye karar verirler. Camsab kuyuda  bal olduğunu söyler ve bir kaç petek balı ipe bağlayarak yukarı çıkarır.

Arkadaşları balları görünce çok sevinirler, bu arada yağmur durmuş ve hava iyileşmiştir. Camsab bir şekilde kuyuda unutulur ve yukarı çıkartılmaz.

Kuyudan yukarı çıkamayınca, etrafına bakınır ve buradan kurtulmanın yollarını arar. Kuyuda küçük bir delik fark eden Camsab bu deliği genişletir ve yeni bir Dünya görür. Şahmeran ve yılanların yaşadığı bu yeraltı şehrini fark eder. Yılanların Şahı Şahmeran çok bilgili bir kişiliktir. Camsab’ın aralarına katılmasına izin verir. Bir süre burada yaşayan Camsab daha sonra ailesini özleyerek köyüne geri döner. Şahmeran ve yılanlarla yaşadığı için derisinin bazı yerleri yılan derisi gibi pullanıp ışıldamıştır. Bunun anlaşılmaması için Şahmeran ona hamama gitmemesini söyler.

Bu arada Tarsus Beyi çok hastalanır. Tarsus Beyi’ni iyileştiremeyen doktorlar Şahmeran’ın kanını içerse, şifa bulacağını söylerler. Şahmeran’ı tanıyan biri olup olmadığı araştırılır. Şahmeran ile karşılaşan kişinin derisinin değişeceği bilinmektedir. Bütün köy halkı hamama çağrılarak kontrol edilir. Camsab’ın parıldayan derisi hemen fark edilir. Şahmeran’ı köye çağırması ve öldürmesi istenir. Yoksa bütün ailesi idam edilecektir. Camsab, Şahmeran’ı bir şekilde köye gelmeye ikna eder. Şahmeran hamamın bulunduğu yerde öldürülür ve kanı Tarsus Beyi‘ne içirilir.  Tarsus Beyi iyileşerek ayağa kalkar.

Tarsus Gezilecek Yerler arasında ayrı bir yere sahip olan Şahmeran Hamamı’nı mutlaka görün.

Tarsus Şahmeran Hamamı Nerede? Tarsus Şahmeran Hamamı'na Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Şahmeran Hamamı'nın yerini aşağıda görebilirsiniz.

Şahmaran Hamamı'nı Haritada Görün
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi

Tarsus Antik Yol - Tarsus hakkında bilgi - Tarsus gezi ve seyahat önerileri

Tarihi M.Ö. 2. yüzyıla kadar giden antik yolun kenarlarında sütunları görebilirsiniz. Oldukça iyi durumda ortaya çıkan yol Tarsus’un tam merkezinde bulunuyor. Roma İmparatorluğu döneminde bu yolda kimler yürümemiş ki? Kleopatra ve sevgilisi General Antonius, ünlü Roma İmparatoru Sezar, Hristiyanlık tarihinde çok özel yere sahip Tarsus’ta doğup bu topraklarda yetişen St. Paul, hepsi bu tarihi yolda yürümüş. Bunu bilmek bile Tarsus’un tarihteki önemini anlamamızı sağlıyor.

Tarsus Antik Yol Nerede? Tarsus Antik Yol'a Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Antik Yol'un yerini aşağıda görebilirsiniz.

Tarsus Antik Yol'u Haritada Görün
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler

Tarsus Ulu Cami - Tarsus gezilecek ve görülecek yerler

Tarsus’un merkezinde bulunan cami Ramazanoğullarından, Piri Paşa’nın oğlu İbrahim Bey tarafından 1579 yılında yaptırılmıştır.

Tarsus Ulu Cami, Cami-i Nur adıyla da bilinir. Bu camiye gelirseniz. Hz. Adem’in oğlu ve yine onun gibi peygamber olan oğlu Hz. Şit’in mezarını ziyaret edebilirsiniz. Abbasi Halifesi Memun’un kabri de bu camidedir.

Tarsus Ulu Cami Nerede? Tarsus Ulu Cami'ye Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Ulu Cami'nin yerini aşağıda görebilirsiniz.

Tarsus Ulu Cami Haritada Görün
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Görülecek Yerler
Tarsus Görülecek Yerler
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi

Tarihi Tarsus Evleri - Tarsus'ta ne yapılır? - Tarsus'ta nereler gezilir?

Çok zengin bir geçmişe sahip olan Tarsus’ta gezerken Tarihi Tarsus Evleri’ni görebilirsiniz. Evlerin büyük bir kısmı çok iyi korunmuş durumda ve restorasyonları yapılmış. Tarsus Gezilecek Yerler arasında ilk sıralarda olan Tarihi Tarsus Evleri taş, ahşap ve kerpiç kullanılarak yapılmış.

Evlerin alt katı ambar olarak kullanılırmış. Çukurova‘da yetişen pamuk alt kattaki ambarda saklanırmış.

Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Görülecek Yerler
Tarsus Görülecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi

 

Tarsus Şemsiyeli Yol – Tarsus Şemsiyeli Sokak – Tarsus Şemsiyeli Cadde

Tarsus Siptilli Çarşısı – Tarsus Kemeraltı - Tarsus gezilecek yerler

Tarsus’ta Şemsiyeli Yol olarak bilinen cadde, Tarsus Gezilecek Yerler Listenizde mutlaka yer almalı. Tarsus Siptilli Çarşısı veya Tarsus Kemeraltı olarak bilinen yerde yüzlerce rengarenk şemsiye gökyüzünü süsleyerek şehre çok hoş bir hava katıyor.

Tarsus Şemsiyeli Yol Nerede? Tarsus Şemsiyeli Yol'a Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Şemsiyeli Yol'un yerini aşağıda görebilirsiniz.

Tarsus Şemsiyeli Sokak Haritada Görün
Tarsus Yapılacak Şeyler
Tarsus Yapılacak Şeyler

Tarsus Şelalesi - Tarsus'ta mutlaka görülmesi gereken yerler

Sıcak yaz günlerinde Tarsusluların nefes almasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlayan şelale muhteşem bir manzaraya sahip.

Tarsus Gezilecek Yerler arasında mutlaka yer alması gereken mekanlardan biri olan Tarsus Şelalesi yemek yemek ve kahvaltı yapmak için de en uygun yerlerden biri.

Tarsus’a gelirseniz, Tarsus Şelalesi’nde saç kavurma yemenizi mutlaka öneririz.

Tarsus Şelalesi Nerede? Tarsus Şelalesi'ne Nasıl Gidilir?

Tarsus gezilecek yerler arasında yer alan Tarsus Şelalesi'nin yerini aşağıda görebilirsiniz.

Tarsus Şelalesi Haritada Görün
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezi Rehberi
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler
Tarsus Gezilecek Yerler

Tarsus Eshabı Kehf Mağarası - Tarsus gezilecek ve görülecek yerler

Eshabı Kehf , 7 uyurların 309 sene uykuda kaldıklarına inanılan mağara.

Kuran-ı Kerim’de yer alan Kehf (Mağara) suresine göre eski zamanlarda bir grup genç Allah’ın tek olduğuna inanır. Çok Tanrılı dini inancı olan çevre halkı bunları rahat bırakmaz. Yıllarca süren baskıdan bunalan gençler ve köpekleri bir mağaraya sığınıp Allah’a onları koruması için dua ederler.

Mağarada bir süre uyuyan gençler, uyandıklarında açıkırlar. İçlerinden biri kasabaya gidip yiyecek bir şeyler almak ister. Bu arada ellerindeki paranın eski dönemlere ait olduğu ortaya çıkar.

Gençlerin tam olarak kaç kişi oldukları ve kaç yıl uyudukları ise bilinmiyor.

Mağaranın hemen girişindeki cami Sultan Abdülaziz tarafından 1873 yılında inşa edilmiş.

Tarsus Nerede? - Tarsus'a Nasıl Gidilir?

Mersin'den sadece 30 km uzaklıkta olan Tarsus'a yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Adana Havalimanı - Tarsus arası 40 km, ulaşım ise çok kolay.

Tarsus'u Haritada Görün

Mersin Otelleri - Mersin konaklama önerileri

Tarsus'u ziyaret ederseniz, Mersin'de konaklayabilirsiniz. Mersin'de tavsiye edebileceğimiz otelleri ise aşağıda görebilirsiniz.

Hostapark Hotel

Mersin’de şehrin en merkezi caddesi üzerinde konaklayıp, her yere rahat bir şekilde ulaşmak isterseniz Hostapark Hotel’i tavsiye ederiz.

Mersin Sahili’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Hostapark Hotel’in odaları gayet rahat ve konforlu.

Tam bir aile oteli olan Hostapark Hotel’de evinizin rahatlığında aileniz ile birlikte kalabilirsiniz.

Güleryüzlü ve canayakın personeli size her zaman yardımcı olmaya hazır.

Odaları gayet konforlu, rahat ve çok temiz. 24 saat oda servisleri bulunan otelde istediğiniz her şey kısa bir süre içersinde geliyor.

Kahvaltısı güzel ve lezzetli.

Hostapark Hotel rezervasyon için tıklayın
Mersin Otelleri
Mersin Otelleri

Sultaşa Hotel - Mersin otel tavsiyeleri

Sultaşa Hotel Mersin Şehir Merkezine çok yakın ve Mersin Sahili’nde bulunuyor. Son derece güleryüzlü ve yardımsever personeli ve son derece konforlu odaları ile hizmet veriyor.

Mersin Sahili’nde palmiye ağaçları altındaki kahvaltı salonu sizi tatilde hissettiriyor. Kahvaltısı son derece lezzetli ve güzel.

Burada akşam yemeğini de mutlaka deneyin. Özellikle et yemekleri ve kebapları muhteşem lezzetli yapan bir aşçıları var.

Odaları çok temiz ve konforlu, kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Otelin çok hoş bir bahçesi de var. Ayrıca hemen otelin yanında cafeler ve restaurantlar var. Mersin Marina’ya da çok yakın.

Sultaşa Otel rezervasyon için tıklayın
Mersin Otelleri
Mersin Otelleri

Altınorfoz Otel

Mersin, Silifke ilçesinde bulunan otel, denize sıfır konumda ve çok hoş bir sahili var. Bu sahilde deniz mavi bayraklı, muhteşem güzellikte ve tertemiz. Odaları çok temiz ve konforlu. Otelin açık ve kapalı havuzları var.

Ayrıca SPA Merkezi, sauna, Türk Hamamı ve masaj odaları olan oteli yaz ve kış her mevsim tercih edebilirsiniz.

Yarım Pansiyon hizmet veren otelin açık büfesi de son derece iyi ve lezzetli.

Altınorfoz Hotel rezervasyon için tıklayın
Mersin Otelleri
Mersin Otelleri

Tarsus Gezilecek Yerler, Tarsus Yapılacak Şeyler, Tarsus Gezi Rehberi, Tarsus Şelalesi, Tarsus Görülecek Yerler, Tarsus Tarihi Yerler hakkında bilgileri içeren yazımızı beğendiyseniz bunlar da ilginizi çekebilir.

Beğendiniz mi?

Bizi takip etmek ister misiniz?


Instagram’da Takip Edin


Avrupa Gezileri

Baltıklar-Kuzey Avrupa

Asya-Çin- Kırgızistan

Paylaşın

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bizi takip edin

Facebooktwittergoogle_plusyoutubeinstagramfoursquare

8 Bir Yanıt

 1. tatil otelleri
  | Cevapla

  Çok güzel bir şehir bende düşünüyorum bakalım

  • SuperGezginler
   | Cevapla

   Harika yerler, mutlaka ziyaret edin 🙂

 2. Filiz Şahin
  | Cevapla

  Yazı için elinize sağlık.Epeyce faydalanabileceğimiz bir siteniz var ♥

  • SuperGezginler
   | Cevapla

   Çok teşekkürler, Tarsus çok güzel ve tarihi bir şehir 🙂

 3. Film İzle Full
  | Cevapla

  Paylaşım için çok teşekkürler. Umarım yakın zamanda Tarsus u ziyaret edebilirim.

  • SuperGezginler
   | Cevapla

   Umarım ziyaret edersiniz. En tarihi kentlerimizden biri.

 4. Birdenfilmizle
  | Cevapla

  Bu tip kişisel bilgi veren sitelerin değerini iyi bilmek gerekiyor.Çünkü emek verilip bizler için değerli çekimler yapılmış ve bizlerle paylaşılıyor. Gerçekten ellerinize sağlık değerli çabalarınız ve emekleriniz için.

  • SuperGezginler
   | Cevapla

   Çok teşekkür ederiz 🙂

Bir Cevap Yazın